Dana 2. listopada 2025. godine učenici 3. a, 3. b i 5. a razreda naše škole sudjelovali su na događaju pod nazivom „Ljepota roditeljstva“, održanom u Bjelovaru.
Cilj susreta bio je istaknuti vrijednost roditeljske uloge, važnost obiteljskih veza i međusobnog uvažavanja, te podsjetiti kako ljubav, podrška i zajedništvo čine temelj svakog djetetova odrastanja.
U pratnji svojih nastavnica, učenici su pratili bogat i raznovrstan program te uživali u prigodnim nastupima. Posebno ih je dojmila toplina i vedrina govornika, a zanimljivi primjeri iz svakodnevnog života dodatno su približili temu i mlađim generacijama.
Osim što su se upoznali s vrijednostima obiteljskog života i roditeljske brige, učenici su imali priliku razvijati poštovanje, zahvalnost i odgovornost prema obitelji i zajednici. Povratne reakcije bile su izuzetno pozitivne – učenici su istaknuli da im je događaj bio poučan, poticajan i ispunjen lijepim emocijama.

Naša škola s ponosom ističe važnost sudjelovanja u ovakvim događajima jer oni pridonose ne samo obrazovanju nego i cjelovitom odgoju učenika, razvijanju empatije i jačanju povezanosti s lokalnom zajednicom.
Uvjereni smo da će ovo iskustvo ostati u lijepom sjećanju našim učenicima te ih potaknuti na promišljanje o važnosti obitelji i vrijednostima koje ona njeguje.