Čitanje je najbolje učenje

Početna » KNJIŽNICA  »  Novosti  »  Čitanje je najbolje učenje

Citat slavnog ruskog pisca A. S. Puškina “Čitanje je najbolje učenje” bio je polazište likovne radionice koje su organizirale knjižničarke Medicinske škole i Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole u Bjelovaru. Cilj je radionice oslikati klupu koja se nalazi uz kućicu za knjige. Učenice su odlučile ispisati svoje omiljene citate o knjigama i čitanju, a voditelj ove radionice bio je Sandro Toth.

Radionica je organizirana 3. listopada 2022. godine, a poticaj je bio obilježavanje Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica. Međunarodni mjesec školskih knjižnica (International School Library Month – ISLM) prilika je za školske knjižničare da ukažu na važnost školskih knjižnica i proslave sve što one predstavljaju. Tema za 2022. godinu je Čitanje za svjetski mir i sklad.

Scroll to Top Skip to content