Morana Brljak – dobitnica književne nagrade Ivan vitez Trnski

Početna » DOGAĐANJA  »  Morana Brljak – dobitnica književne nagrade Ivan vitez Trnski

Morana Brljak dobitnica je ovogodišnje književne nagrade Ivan vitez Trnski. Nagrada je to za neobjavljeno djelo autora u dobi do 35 godina koju dodjeljuje Podravsko-prigorski ogranak Društva hrvatskih književnika (DHK).

Podravsko-prigorski ogranak DHK 2011. godine pokrenuo je književnu manifestaciju Dani Ivana viteza Trnskog. Manifestacija nosi ime po znamenitom hrvatskom književniku i prevoditelju, prvom predsjedniku DHK te kulturnom, društvenom i političkom djelatniku Ivanu vitezu Trnskom (1819-1910), rođenom u Novoj Rači.

Učenica Medicinske škole nagradu je dobila za rukopis zbirke poezije “Neartikulirane misli”. Rukopis će biti tiskan te će knjiga biti javnosti predstavljena za godinu dana na sljedećim Danima Ivana viteza Trnskog. Nagradu dobitnici Morani Brljak uručio je predsjednik ovdašnjeg ogranka Društva hrvatskih književnika Darko Pero Pernjak.

ČESTITAMO!

Scroll to Top Skip to content