Susret međunarodnih ekoškola Republike Hrvatske

Početna » DOGAĐANJA  »  Susret međunarodnih ekoškola Republike Hrvatske

Zagreb, 7. lipanj 2023. godine Kongresna dvorana

U Zagrebu je 7. lipnja 2023. godine održan Susret međunarodnih ekoškola Republike Hrvatske. Susretu su prisustvovale i predstavnice Medicinske škole Bjelovar, koja ima status ekoškole od 2018. godine, Emilija Kovačević i Marina Antolin, ekokoordinatorice. Tema ovogodišnjeg susreta bilo je smanjenje onečišćenja, a predstavnice Medicinske škole Bjelovar predstavile su plakat o pravilnom odlaganju iskorištenih baterija i akumulatora.

Važno je naglasiti da su izradi plakata doprinijeli i učenici 1. d razreda Medicinske škole Bjelovar koji se školuju za zanimanje dentalnih tehničara. Tijekom izrade letaka koji su bili dio plakata učenici su proučavali posljedice štetnog utjecaja neodgovornog postupanja s otpadom na okoliš i ljudsko zdravlje te važnost recikliranja.

Scroll to Top Skip to content