U zagrljaju čitanja

Početna » KNJIŽNICA  »  Novosti  »  U zagrljaju čitanja

Ljekovitost čitanja tema je koja je posebno aktualna u kriznim vremenima. Veliki Borges napisao je poznatu izreku da je svaka knjiga svemir, pa se tako čitanje knjiga može pojmiti kao važan način oplemenjivanja i razvoja svakog pojedinca. Kako bi se osvijestila važnost čitanja, knjižničarka škole provela je nekoliko aktivnosti pod zajedničkim nazivom U zagrljaju čitanja. Za učenike osmog razreda održala je radionicu i predavanje na temu biblioterapije. Izrađeni su bedževi i platnene vrećice za koje je grafičko rješenje osmislila Irena Jukić Pranjić. Jedan dio aktivnosti bio je usmjeren na snimanje zvučnih zapisa - čitanje priča ili ulomaka. U aktivnostima su uz knjižničarku sudjelovale i Iva Ban i Dubravka Grganić Rožman.

Scroll to Top Skip to content