Kućica za knjige

Početna » KNJIŽNICA  »  Novosti  »  Kućica za knjige

“Kućice za knjige” poznate su diljem svijeta, a zadnjih godina su sve učestalije i u Hrvatskoj. Radi se o kućici u kojoj se nalaze knjige, a pripadnici zajednice mogu ih slobodno uzeti, pročitati i vratiti ih. Zato se i “ustalio” moto ovih instalacija kao “Posudi, pročitaj, vrati”.

I naša škola se s Turističko-ugostiteljskom i prehrambenom školom Bjelovar uključila u ovaj projekt. Učenice Hana Berak i Maja Deželić iz 1.d razreda Medicinske škole Bjelovar i Hana Kasalo iz 2.a Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole, uz pomoć profesorice Sonje Belamarić te knjižničarki ovih škola, oslikavale su kućicu namijenjenu za knjige koja će biti dostupna našoj zajednici na korištenje.

Kućica će biti postavljena pred Srednjoškolskim centrom te će ovo biti prva takva kućica u Bjelovaru. Nadamo se ne i zadnja.

Scroll to Top Skip to content