Međunarodni dan pješačenja

Početna » DOGAĐANJA  »  Međunarodni dan pješačenja

Dana 15. listopada 2019. Medicinska škola Bjelovar obilježila je Međunarodni dan pješačenja pješačenjem do planinarskog doma Kamenitovac na Bilogori. Prijeđena udaljenost iznosila je osam kilometara odnosno 11 242 „Koraka za zdravlje“ kako se aktivnost i naziva. Cilj je ove aktivnosti promovirati pješačenje kao najjednostavniji oblik fizičke aktivnosti koji vodi unapređenju i očuvanju zdravlja, ali i odvesti učenike u prirodu i pritom ukazati na potrebu njenog očuvanja i brige o njoj. Koliko je aktivan rad na prevenciji bolesti bitan, pokazali su svi učenici Medicinske škole u pratnji nastavnika pridruživši se ovoj aktivnosti, ali i naglašavajući time važnost stjecanja ovakvih navika za cjelokupan život.

Aktivnost je potaknuo nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture Matija Jasenko i nastavnica geografije Jasna Tolnaj uz podršku svih nastavnika, stručne službe Škole i ravnateljice Biljane Balenović.

Scroll to Top Skip to content