Međunarodni dan životinja

Početna » PROJEKTI  »  Ekoškola  »  Međunarodni dan životinja

Učenici 1. c i 3. c razreda, smjer farmaceutski tehničar/ka, obilježili su 4. listopada Međunarodni dan zaštite životinja u sklopu Ekoškole. Na interaktivnom plakatu zapisivali su zašto vole svoje ljubimce i time poslali snažnu poruku svim drugim učenicima i nastavnicima o ulozi kućnih ljubimaca u njihovom svakodnevnom životu. Iz poruka se može pročitati kako su im kućni ljubimci (psi, mačke, ribice, zečevi...) prijatelji, članovi obitelji, utjeha kad im je teško, pomoć u komunikaciji s drugim ljudima te motivacija za fizičku aktivnost i boravak na svježem zraku.

Ekokoordinatorice su s učenicima dogovorile da će tijekom mjeseca listopada skupljati po razredima dobrovoljne donacije nakon čega će se kupiti hrana i druge potrepštine koje će se donirati udrugama za zaštitu životinja.

Scroll to Top Skip to content