OBILJEŽAVANJE DANA SIGURNIJEG INTERNETA

Početna » DOGAĐANJA  »  OBILJEŽAVANJE DANA SIGURNIJEG INTERNETA

Naša škola i ove je godine sudjelovala u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta. Dan sigurnijeg interneta obilježava se svake godine prvi utorak u mjesecu veljači. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta bila je "Gejmaj sigurno" . Učenici su slušali predavanje "Moj digitalni identitet" gdje se naglasak stavio na ono što dijelimo na internetu i tko sve može doći do naših osobnih podataka. Zaključili smo da na internetu moramo biti oprezni jer nisu svi korisnici interneta dobronamjerni, pa nikada ne znamo tko može doći do naših osobnih podataka i naštetiti nama ili našem računalu. Također, na stranici dansigurnijeginterneta.org mogli su igrati online kviz i osvojiti vrijedne nagrade. Niži razredi slušali su radionicu "Netoksične kule" gdje se je naglasak stavio na "Gejmanje" i ponašanje prilikom igranja online igara koje su sve popularnije. Zaključili smo kako je važno prilikom igranja online igara shvatiti da se iza računala nalazi osoba i da se prema njoj treba ponašati pristojno kao i u svakodnevnom životu. Učenici su naučili nešto novo, kao i ja od njih i pri tome smo se dobro zabavili. Predavanja i radionice održala je nastavnica Ines Pavičić, prof.mentor. (I.P.)

Scroll to Top Skip to content