Proljetne aktivnosti Eko-škole

Početna » DOGAĐANJA  »  Proljetne aktivnosti Eko-škole

Medicinska škola Bjelovar već nekoliko školskih godina, a intenzivnije od školske godine 2017./2018. provodi aktivnosti koje su vezane uz Eko-školu. Učenici pod vodstvom mentora, nastavnika Medicinske škole Bjelovar, oblikuju edukativne postere, eko patrole bilježe i paze na potrošnju vode, struje, plina i brinu o čistoći razreda i okoline školskog prostora. Jedna je od glavnih aktivnosti naše škole sakupljanje otpada i recikliranje koje uspješno provodimo postavljajući adekvatne posude za pojedinu vrstu otpada (plastika, papir, metal, baterije i dr.). Učenici su upućeni u pravilne načine razvrstavanja otpada.

Već nekoliko godina imamo školski vrt bogat aromatičnim ljekovitim biljem koji održavaju nastavnici i učenici škole. Kadulja, lavanda, neven, pelin i ostalo bilje zahtijevaju njegu te smo odlučili iskoristiti prve tople proljetne dane.

Dana 13. ožujka 2020. godine pod mentorstvom ekokoordinatorica Marine Antolić, Snježane Pašalić i Dubravke Grganić Rožman Medicinska škola Bjelovar obilježila je projektni dan u kojem su sudjelovali učenici 2. b, 3. c i 4. d razreda. Tema projekta je proljetno uređenje školskog vrta u kojem se nalazi brojno ljekovito i aromatično bilje.

Učenici rado sudjeluju u takvim aktivnostima čime promiču, u suradnji s nastavnicima, svijest o važnosti uređivanja, očuvanja i zaštite okoliša.

Scroll to Top Skip to content