Posjet Zagrebu i izložbi: Body Worlds-Vital 

Početna » DOGAĐANJA  »  Posjet Zagrebu i izložbi: Body Worlds-Vital 

U petak, 2. veljače 2024. učenici Medicinske škole Bjelovar: 1.c, 2.a, 2.b, 2.c, 2.d i 3.a razreda posjetili su izložbu Body Worlds-Vital koja nas educira o anatomiji, fiziologiji i zdravlju kroz stvarna tijela sačuvana metodom plastinacije. Izložbu tijela sačuvanih plastinacijom 1977. godine izumio je prof. dr. Gunther von Hagens koji je radio na Sveučilištu u Heidelbergu. Završena je 1995. godine. Kroz izložbu su nas proveli student i studentica Medicinskog fakulteta u Zagrebu, objašnjavajući nam pritom pojedine sustave ljudskog tijela.

Učenici i nastavnici izlazili su iz izložbenog prostora vidljivo pod dojmom, oduševljeni ljepotom ljudskog tijela, pomalo tihi u susretu sa smrtnosti tijela i vidljivo tužni zbog činjenice da ni najmanji oblici ljudskog tijela nisu izdvojeni iz tog procesa. S učenicima u pratnji bile su nastavnice: Katarina Koh Gustović, Josipa Grubić Đođo, Marina Antolin, Senka Čale, Ana Dončević i Ivana Feliks. 

Scroll to Top Skip to content